İlketap’tan GES’e Yatırım

İlketap’tan GES’e Yatırım

1981 yılından beri etiket ambalaj sektöründe faaliyet gösteren İlketap, mevcut fabrikasının çatısına inşa edilen güneş panelleri ile Güneş Enerjisi Sistemini kurarak kendi enerjisi ile kendi üretimini yapar hale gelmiş bulunmaktadır.

Daha çok temel ihtiyaçlara yönelik gıda, içecek, kişisel/ev bakım ürünleri ve en önemlisi günümüz koşullarında daha da çok ihtiyaç duyulan hijyenik ve dezenfektan ürünleri üreten kurumsal firmalara etiket ambalaj üreten İlketap, pandemi koşullarında gerekli olan önlemleri alarak üretim ve yatırımlarına devam ederek sürece katkı sağlamaktadır. GES projemiz, dünyayı saran corona virüsünün etkilediği ekonomik şartlar öncesi başlatmış olduğumuz bir proje olmasına rağmen, bu süreçte aldığımız önlem ve oluşturduğumuz acil eylem planlarımızla projeyi çok zor şartlarda olsa bile tamamlamış bulunmaktayız.

Bu projeye, Çevre Dostu ve yılların vermiş olduğu Çevre Kültürü olan bir fabrika olduğumuzu taçlandırmak adına yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmayı amaç edinerek başladık.

 “Neden geleceğe daha temiz bir dünya bırakmak için bizim de bir faydamız olmasın?” dedik:

Temiz enerji kullanarak kirlilik yaratmayacağız

Sera gazı (Co2 Emisyonu) emisyonunu azaltabileceğiz

Sessiz enerji ile gürültü oluşturmayacağız

Fosil yakıt kullanımının azaltılmasına katkı sağlayarak her yıl yüzlerce ağacı da kurtarabileceğiz.

 “Neden tasarruf sağlayarak kendi enerjimizi kendimiz üretmeyelim ki?” dedik:

Hepimiz biliyoruz ki güneş enerjisi sınırsız bir enerji kaynağıdır. Bu kaynağın kendimize enerji sağlaması dışında milli enerjiye de katkı sunmasını sağlayabileceğiz.

Şuan GES projesini hayata geçirmenin gururunu yaşamakta ve diğer firmalara da örnek olabilmeyi ümit etmekteyiz.

İlketap sektöründe edindiği misyon ve vizyonuyla, üstlenmiş olduğu muhtelif sosyal sorumluluk projeleriyle ve teknolojiyi yakinen takip eden yatırımcı ruhuyla, ekonomiye katkı sağlamaya şartlar elverdiği ölçüde devam etme gayreti içinde olacaktır.